Dekanın Mesajı


Sevgili öğrenciler;

Veteriner Hekimlik; hayvan yetiştiriciliği, hayvan ıslahı, hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi, salgın hastalıkların kontrol ve eradikasyonu ile veteriner halk sağlığı, yaban hayatı ve çevre sağlığı, gıda güvenliği, biyogüvenlik ve hayvan refahı konularında hizmet veren köklü ve saygın bir meslektir.

Veteriner Fakülteleri sahip oldukları 5 yıllık yoğun ve zahmetli teorik ve uygulamalı eğitim-öğretim hayatları ile ülkemizde başta hayvancılık sektörü olmak üzere pek çok resmi ve özel sektörde çalışabilecek donamıma sahip Veteriner Hekimler yetiştirmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi İzmir’in Kiraz ilçesinde sahip olduğu genç ve dinamik öğretim üyesi kadrosu, modern fakülte binası, amfileri, uygulama laboratuvarları, bilgisayar donanımlı sınıfı, bilgisayar destekli öğrenci çalışma salonu ve kütüphanesi, kafeteryası, fakültenin her noktasına engelsiz ulaşma imkânı, planlanmış ve projelendirilmiş hayvan hastanesi, Araştırma ve Uygulama Çiftliği ile eğitiminize üst düzeyde destek olmaya çalışacaktır.

İzmir’in ilk kurulan veteriner fakültesini tercih eden sizler;  ulaşım, barınma, güvenlik ve yaşam standartları bakımından tam bir huzur ilçesi olan Kiraz’da ve üniversite eğitiminde marka olan üniversitemizde eğitim ve öğretim imkânı yakalamış olacak ve bunun ayrıcalıklarını yaşayacaksınız.

Küçük Menderes Havzasının sahip olduğu hayvancılık potansiyeli fakültenin ihtiyaç duyulan alanlarda paydaşlarla yapacağı işbirliği ve saha uygulamaları sayesinde mezunlarımızın saha şartlarına hazır hale getirilmesine imkân sağlayacaktır.

Kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışı ile tüm yaklaşımlarımız öğrenci odaklı olarak planlanmıştır. Amacımız sizleri meslek hayatına en üst seviyede ve donanımlı hazırlamaktır.

Veteriner Hekimlik mesleğinin ne kadar saygın ve değerli olduğu bilinci ile fakülteyi tercih ettiniz. Mezunlarının farklı sahalarda iş imkânına sahip olması sebebi ile istihdam oranı en yüksek meslekler arasında yer almaktadır. Sadece hayvan sağlığı ile değil, insan sağlığı ile de ilgili olması sebebi ile “Tek Sağlık” Konseptinin en önemli aktörü konumundadır. Hayvansal gıdaların sofraya gelene kadar her aşamasında görev alması sebebi ile “Düşünceden sofraya kadar veteriner hekim kontrolü” Vizyonuna sahip mesleğin adaylarısınız.

Ne kadar çok bilirseniz, bilgiye ne kadar çok sahip olursanız, o kadar çok güçlü olursunuz. Unutmayın ki; bilgiye egemen olmayan toplumların, bilgiyi kullanan toplumların egemenliğini kabul etmeleri kaçınılmazdır.

Sizlerle birlikte artık büyük bir aileyiz. Güçlü ve büyük bir aile olarak şehrimize, bölgemiz ve ülkemize katma değer sağlamak ve tercih edilen bir fakülte olmak için birlikte herkesten güçlü olmak ve çok çalışmak zorundayız. Sizleri bu ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyacağınız şekilde mezun etmek en önemli idealimiz olacaktır.

Her daim aziz milletimizin emrinde ve hizmetinde, milli ve manevi değerlere saygılı,  aklını ve fikrini kimsenin iradesi altında bırakmayan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sadık birer vatandaşı olunuz.

Sizler için buradayız ve her daim birlikteyiz.

Güven ve birlik içerisinde daima ileriyi hedefleyen fakültemiz adına, sizlere en kalbi duygularımla sevgilerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Orhan ÖZBEY

            DEKAN


Haberler